Fundacja Otwarte Ramiona

Jesteśmy pierwszą i jedyną w Polsce organizacją, wspomagającą dzieci oraz osoby dorosłe, które doznały w trakcie porodu lub w wyniku wypadku komunikacyjnego, uszkodzenia nerwów splotu ramiennego.

Naszymi podopiecznymi są również dzieci  i osoby dorosłe, które dotknięte są różnego rodzaju innymi chorobami i niepełnosprawnością.

Nie ma schorzeń, które dyskwalifikowałyby dziecko z objęcia pomocą fundacji.

Jeśli szukasz pomocy oraz wsparcia w zdobyciu funduszy na leczenie i rehabilitację  – zgłoś się do nas!
kontakt@otwarteramiona.pl | (22) 751 24 16 +48 506 580 295 | www.otwarteramiona.pl

Rozpoczęliśmy naszą działalność w listopadzie 2000 roku. W tym czasie nawiązaliśmy współpracę z Zakładem Rehabilitacji w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, który jest wyspecjalizowany w usprawnianiu dzieci z uszkodzonym splotem ramiennym. W późniejszym czasie nawiązaliśmy również współpracę z Oddziałem Urazowo – Ortopedycznym w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Narządu Ruchu w Konstancinie – Jeziornej, gdzie dzięki naszym działaniom istnieje możliwość konsultacji, rehabilitacji oraz przeprowadzenia niektórych operacji u osób z uszkodzeniem splotu ramiennego.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego w rozumieniu „Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie” – wpis do KRS nr: 0000142952. Działamy od 2000 roku!

Fundacja ma obecnie pod opieką ponad 1000 osób w całej Polsce. Większość z nich to osoby z uszkodzenim splotu ramiennego. Niestety, co rok przybywają nam nowi podopieczni…

Inicjatorem założenia Fundacji jest matka dziecka z uszkodzonym splotem ramiennym, która zapoznała się z pojęciem uszkodzenia splotu ramiennego, nawiązała kontakty z wieloma specjalistami z dziedziny chirurgii splotu ramiennego, organizacjami i rodzicami z całego świata. Swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną w prosty sposób przekazywała i przekazuje wielu rodzicom z tym samym problemem. Doświadczyła również zbiórki funduszy na operację własnego dziecka. Swoim zaparciem i uporem w zdobywaniu wiedzy zainspirowała pozostałych członków fundacji, zachęciła do powołania tej organizacji, aby pomóc innym dzieciom.

Z czasem, o pomoc fundacji zaczęły zwracać się inne osoby. Nikogo nie zostawiamy bez wsparcia!

Dziś po ponad 20 latach działaności, wiemy że powołanie fundacji było niezbędne. Problem tego uszkodzenia jest mało znany, nawet wśród lekarzy, którzy często zostawiają osoby poszkodowane samym sobie.

W fundacji pracują ludzie, którzy z dobrego serca pragną pomagać. Pracę traktują jako pasję a nie źródło dochodów.

Jesteśmy jedyną w Polsce organizacją niosącą pomoc chorym dzieciom i osobom dorosłym z uszkodzeniem splotu ramiennego, przede wszystkim poprzez organizowanie konsultacji z zagranicznymi specjalistami, pomoc w organizowaniu, finansowaniu operacji i zabiegów w placówkach poza granicami kraju, udzielanie informacji i wsparcia zagubionym rodzicom, kierowanie ich do konkretnych ośrodków rehabilitacji i chirurgii ręki, pomoc w zbiórce funduszy na leczenie.

Fundacja Splotu Ramiennego wprowadziła stałe konsultacje dla dzieci z okołoporodowym uszkodzeniem splotu ramiennego, które prowadzone są przez specjalistę rehabilitacji z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie, co umożliwia wczesne wprowadzenie leczenia i pokierowanie tym procesem.  

Dwa razy do roku organizujemy konsultacje z prof. Jorg Bahm z Kliniki Franziskus – Krankenhaus w Aachen, który specjalizuje się w chirurgii splotu ramiennego.

Na konsultacje te zjeżdżają pacjenci z różnych stron Polski co dobitnie świadczy o wadze problemu oraz o zbyt małym zaangażowaniu i możliwościach w naszej służbie zdrowia.

Fundacja Splotu Ramiennego ma pomóc zjednoczyć się rodzicom dzieci. Przynosi  to wiele korzyści. Rodzice  stają się aktywni, mogą więc bardziej pomóc swoim dzieciom, wymieniają swoje poglądy i doświadczenia a także pomagają sobie nawzajem rozwiązując podobne problemy. Współpraca jest najlepszym sposobem wiodącym do sukcesu. Rodzice wypracowują nowe i lepsze sposoby zapobiegania i leczenia dzieci z uszkodzonym splotem ramiennym.
Pragniemy zwrócić uwagę na problem wielu dzieci, które często w wyniku błędu lekarskiego skazane są na długoletnią rehabilitację oraz zmagania z kalectwem.

Istnieje ciągła potrzeba realizowania zadań dotyczących pomocy dzieciom, ponieważ wiedza dotycząca tego problemu jest znikoma, zarówno w środowisku lekarskim jak i wśród całego społeczeństwa. Natomiast dzięki nagłośnieniu problemu, wzrasta ilość osób potrzebujących naszej pomocy.

Uszkodzenie splotu ramiennego jest niepełnosprawnością na całe życie. Wymaga wieloletniej rehabilitacji i często operacji.
Twoja pomoc może przyczynić się do poprawy zdrowia dzieci. Możesz wnieść swoją cegiełkę w leczenie osób dotkniętych tym problemem.